تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

۱۰ کتاب پرفروش یکسال گذشته :شهریور ۹۳ تا شهریور ۹۴

  ۱۰ کتابی که از شهریور ۹۳ تا شهریور ۹۴ در گزارش «زیر بازارچه کتاب» پرفروش شده بودند به اجمال معرفی شده است.
  ۱۰ کتاب پرفروش یکسال گذشته

  به گزارش افکارخبر، عبارتی که یکسالی است در فضای رسانه‌ها و کتاب دیده می‌شود و واسطه‌ای شده تا گزارشی از کتاب‌های پرفروش به روایت کتابفروشان را به مخاطبان نشان دهد.

  مهم‌ترین مولفه این گزارش این است که آمار و اطلاعات آن از طریق کتابفروشی‌ها آن هم بر اساس فروش فروشگاه تهیه می‌شود و فروش‌های سازمانی جایی در آن ندارد.

  این گزارش که از شهریور سال گذشته آغاز شد و در یک روند ادامه‌دار به صورت هفتگی تهیه و منتشر شد امسال یکساله شد که در طول این مدت پرفروش‌های کتاب بیش از ۵۰ کتابفروشی را منتشر کرد و پرفروش‌ترین‌های کتاب در هفته را به خوانندگان خود معرفی کرد.

  حال بعد از یکسال از تهیه این گزارش نگاهی به پرفروش‌ترین کتاب‌های یکسال گذشته می‌اندازیم تا ببینیم جامعه به کدام کتاب‌ها بیشتر توجه نشان داده است. در این گزارش در نظر است عناوین اول تا دهم پرفروش‌ترین کتب طی یکسال گذشته را به اجمال معرفی کنیم.

  تقریظ‌های رهبر انقلاب، مسابقات کتاب‌خوانی، جنجال‌های رسانه‌ای مبنی بر نگرفتن مجوز یک کتاب و یا داشتن اسم و رسم یک نویسنده روی جلد کتاب از عمده دلایل پرفروش‌شدن کتب است.

  در میان کتب پرفروش شده خاطرات دفاع مقدس با بیشترین اقبال مواجه شده‌اند و بعد از آن ادبیات در رتبه بعدی قرار دارد البته در این دسته نیز ادبیات دفاع مقدس بیشتر مورد توجه بوده است. یکی دیگر از موضوعاتی که بسیار مورد توجه بوده کتب عمومی است. کتبی که حجم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

  پرفروش‌ترین کتاب در یکسال گذشته، کتاب «من زنده‌ام» اثر معصومه آباد بود که توانست در ۳۲ هفته در جمع پرفروش‌های «زیر بازارچه قرار بگیرد و این عنوان را به خود اختصاص دهد. این کتاب خاطرات ۱۰۰۰ روز اسارت دختر ۱۷ ساله ایرانی در زندان‌ها رژیم بعث است که انتشارات بروج آن را منتشر کرده است.

  رتبه دوم پرفروش‌ترین کتاب طی یکسال گذشته به کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» اختصاص یافت. این کتاب ۲۰ هقته در جمع سه کتاب پرفروش این گزارش قرار گرفت. «انسان ۲۵۰ ساله» کتابی است که چهار سال از انتشارش می‌گذرد و تاکنون بیش از یکصد و هفتاد هزار نسخه از آن به فروش رفته و از زمان انتشار تاکنون همیشه در میان پرفروش‌ها جای داشته است. این کتاب شرح مبارزات سیاسی و اجتماعی ائمه است که از زبان رهبر انقلاب تقریر شده است. این کتاب را انتشارات موسسه جهادی(صهبا) منتشر کرده است.

  «خانواده» عنوان کتابی دیگر از موسسه جهادی(صهبا) است که توانست ۱۹ هفته در میان پرفروش‌های کتاب قرار گیرد این کتاب توصیه‌ها و سخنان رهبر انقلاب به جوانان پیرامون مسئله ازدواج است که در قالب یک جلسه تدوین شده است.

  «آن بیست و سه نفر» نوشته احمد یوسف‌زاده نیز توانست در ۱۴ هفته عنوان پرفروش را به خود اختصاص دهد و در جایگاه بعدی این فهرست قرار گیرد. این کتاب نیز خاطرات خودنوشت یوسف‌زاده از زندان‌های رژیم بعث است که انتشارات سوره مهر آن را روانه بازار کتاب کرده است.

  یکی از کتاب‌هایی که مورد توجه قرار گرفت ، کتاب «بازگشت از نیمه راه» اثر علی الفت‌پور است. این کتاب جریان‌شناسی برخی چهره‌های درون نظام و مخالفت آنها با رهبر انقلاب اسلامی را بررسی کرده است. این کتاب به صورت ناشر مولف منتشر شده و توانسته ۱۱ هفته در جمع کتاب‌های پرفروش قرار بگیرد.

  «بی‌شعوری» اثر خاویر کرمنت نیز یکی دیگر از کتبی است که در ۸ هفته در جمع پر‌فروش‌ها قرار گرفت. این کتاب در دسته کتب روانشناسی قرار می‌گیرد که انتشارات تیسا آن را راهی بازار کتاب کرده است.

  هر جا پای امام حسین (ع) در میان باشد حضور خیل عظیم عاشقان نیز به چشم می‌آید. حال قرار بود ضریح ساخته شده برای حرم نورانی امام حسین (ع) را از ایران به عراق ببرند و این دستمایه خلق اثری شد. «پنجره‌های تشنه» اثر مهدی قزلی کتابی بود که از این رویداد نوشته شد و در بازار کتاب در ۶ هفته با استقبال روبرو شد.

  «سلام بر ابراهیم»، «عباس دست طلا»، «قرارگاه‌های فرهنگی»، «من دیگر ما» و «همنام گلهای بهاری» کتبی هستند که به صورت مشترک در رتبه بعدی قرار گرفتند. این کتب در ۵ هفته در میان پرفروش‌ها حضور داشتند و توانستند در جایگاه هشتم قرار بگیرند.

  «تفحص»، «داعش از کاشت تا برداشت»، «سیزده ساله‌ها»، «کار باید تشکیلاتی باشد» و «پنج اقلیم حضور» نیز کتبی هستند که به صورت مشترک در جایگاه نهم قرار گرفتند. این کتب نیز در طول یکسال گذشته ۴ مرتبه توانستند در میان پرفروش‌ها تکرار شوند و بعد از یکسال به این جایگاه دست پیدا کنند.

  «پنجره چوبی»، «ته خیار»، «دغدغه‌های فرهنگی»، «روش تحلیل سیاسی»، «ریحانه بهشتی»، «ضد»، «گنجینه»، «ماه در آینه»، «مترسک مزرعه آتشین»، «محمد مثل گل بود» و «نگاهی به رابطه عبد و مولا» توانستند در جایگاه دهم پرفروش‌های کتاب قرار بگیرند. این کتاب‌ها در طول یکسال گذشته ۳ هفته در جمع پرفروش‌های زیر بازارچه کتاب خودنمایی کردند و به این جایگاه دست یافتند.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : کتاب ,یکسال ,هفته ,گذشته ,گزارش ,پرفروش ,یکسال گذشته ,قرار گرفت ,میان پرفروش‌ها ,رهبر انقلاب ,بازار کتاب ,
  ۱۰ کتاب پرفروش یکسال گذشته :شهریور ۹۳ تا شهریور ۹۴

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 30 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر